האתר הרשמי של וובר ישראל
9200* מהנייד

הפעלת גריל גז – 3 דגשי בטיחות

גריל גז הוא מתקן צלייה יעיל ופופולארי, ובשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אנשים שבוחרים בו.

גרילי הגז מאפשרים לנו נוחות משתמש יוצאת מגדר הרגיל, לצד מזון איכותי וטעים – גם כשאנו לא מקצוענים! בעת הפעלת גריל גז – 3 דגשי בטיחות הם קריטיים כדי שנוכל ליהנות מחוויה נטולת אירועים בלתי נעימים. במאמר הבא נדבר על דגשי הבטיחות הללו, ונסביר את ההיגיון שעומד מאחוריהם.

 

גריל גז – הדור הבא של ענף הצלייה


צליית מזון היא שיטה עתיקה המלווה את האנושות אלפי שנים, ועם השנים היא קיבלה תפניות ושדרוגים. גם היום אנו משתמשים בשיטת הצלייה להכנת מזון, ולרוב מדובר בגריל גז, גריל פחם או מעשנת בשרים. גריל גז מציע נוחות משתמש בלתי מעורערת, וזאת תודות ליתרונות הבאים:פשטות בהצתה

ברגע שיש לנו גריל גז, כבר אין צורך להילחם בפחמים עיקשות המסרבות להידלק. גריל גז מאפשר לנו הצתה ברגע, ותחילת הכנת המזון בקלי קלות!

 

ללא נפנוף

בעוד בעבר נאלצנו ללבות את הגחלים באמצעות נפנוף, גריל גז מונע מאיתנו את "התענוג" הזה, ומעניק זרימת גז קבועה ולהבה יציבה במהלך כל הצלייה!

 

פיזור חום אחיד

גרילי הגז מבוססים על מבערי נירוסטה עוצמתיים, השולחים את החום אל משולשי האמייל שמתחת לרשת הצלייה. תפקידם של המשולשים הוא לפזר את החום בצורה אחידה על גבי משטח הצלייה, וכך אנו מקבלים מזון צלוי באופן אחיד, וללא חלקים נאים או קרים.

 

הפעלת גריל גז – 4 דגשי בטיחות


גריל גז מעניק לנו שעות של הנאה, נוחות משתמש, ומזון טעים מאין כמותו! יחד עם זאת, בעת הפעלת גריל גז – 4 דגשי בטיחות הם חשובים במיוחד, ויש להקפיד עליהם בכל שימוש:

 

נוכחות מבוגר בכל עת ההפעלה

כשגריל גז פועל – מדובר במפגע בטיחותי משמעותי, ואסור לנו להשאיר אותו לבד לעולם.

תאונות רבות מתרחשות בדיוק באותן עשר שניות שקפצנו להביא משהו מהמטבח, ואנו לא מעוניינים ללמוד זאת בדרך הקשה! הקפידו להשאיר מבוגר אחראי ליד גריל הגז בכל זמן הפעולה שלו.

 

הציבו את גריל הגז בצורה חכמה

מיקום הצבת גריל הגז ישפיע רבות על הבטיחות שלנו, וניתן לפרוט זאת למספר פקטורים:


סיכון לדליקה

אחד הדברים הראשונים שנחשוב עליו בעת שאנו מציבים גריל גז, הוא המרחק של הגריל ממפגעים פוטנציאליים כמו בלוני גז, חומרים דליקים, מבני עץ ועוד. לעתים גם ניצוץ קטן עלול לגרום לדליקה והתפשטות אש – ולכן עלינו להציב את הגריל רחוק ככל האפשר מחומרים אלו.

 

סיכון לנפילה

את הגריל חשוב להציב במקום שבו הסיכוי לנפילתו הוא הקטן ביותר, ולוודא שגם במקרה והוא נופל – לא יקרה כלום לנוכחים. אין להציב את הגריל במעבר או במקום שמועד לריצות ומשחקים של ילדים!

 

ייצוב הגריל

לרוב, גרילי הגז מהדור החדש מצוידים ברגליים יציבות המיועדות למנוע נפילה. יחד עם זאת, אחריותנו לוודא שהגריל יציב מספיק, ואם יש צורך – להניח חפצים מייצבים מסביב לגריל (בלוקים או אבנים למשל).

 


וודאו את תקינות צנרת הגז

אחת הסיבות הנפוצות לתאונות הקשורות לגרילי גז, היא דליפות גז או מצב שבו שכחנו לסגור את ברז הגז. בתור התחלה, לפני שאנו מדליקים את הגריל – כדאי להשתמש בחוש הריח ולנסות לזהות אם יש דליפה. לאחר מכן ניתן להשתמש בחוש הראייה – ולוודא שצנרת הגז וברז הגז תקינים. טיפ נוסף וחשוב בהקשר זה, הוא לנתק את צנרת הגז בחורף – מתי שגריל הגז עומד ימים רבים ללא שימוש.

רוצה לחזור למשהו מסוים בעמוד?
Weber ישראל
Weber ישראל

חברת די.אנד.אס עוסקת כ-30 שנה ביבוא ושיווק של גרילי גז, גרילי פחמים, מעשנות וריהוט גן מעץ וממתכת ומוצרי Outdoor נוספים, החברה צברה עד היום עשרות אלפי לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ.

בנוסף משמשת ושמשה החברה כספקית של תחום הגרילים ברשתות שיווק רבות ברחבי הארץ.

החברה מהקמתה שמה לעצמה מטרה להביא את תרבות ה OUTDOOR האמריקאית לישראל, במשך השנים הביאה עשרות מוצרים חדשניים החל משולחנות וכסאות ברידג' אמריקאים מתקפלים ועד מעשנות אמריקאיות ייחודיות.

weber logo

יש לכם שאלה?

אהבתם? שתפו בקליק
כתבות נוספות עבורך
0
    0
    עגלת הקניות
    עגלת הקניות שלך ריקה